fbpx
http://www.os-sajam.hr/wp-content/uploads/2019/12/salori-i-motomobil-2020-web-banner-200x200px-01-wpcf_200x200.jpg
http://www.os-sajam.hr/wp-content/uploads/2019/12/salori-i-motomobil-2020-web-banner-200x200px-01-wpcf_200x200.jpg
http://www.os-sajam.hr/wp-content/uploads/2019/12/osjecki-jesenski-sajam-2020-web-baner-200x200px-01-wpcf_200x200.jpg

DO POČETKA SAJMA

121414

Prvi put Sajam knjige – najavljeno 50 tisuća naslova

U tjednu prije početka održavanja Sajma Somidom Expo u redovima organizatora, Osječkog sajma d.o.o., vlada pozitivna nervoza, u tijeku su naime posljednje pripreme. Pa je tako i uobičajeno sazvana konferencija za novinare na kojoj je Darija Vuković, direktorica tvrtke, najavila što donose nove manifestacije.

– U okviri Somidoma imamo zapravo ujedinjenih pet tematskih manifestacija. Prvi je put to Sajam knjige, sedmi Sajam obrazovanja i treći Moje zdravlje. Ove su priredbe raspoređene u paviljonu broj 1. Dom i tehnika te Oprema za stanovanje su u paviljonu broj 2, a Motomobil na vanjskom prostoru. Ukupno će biti 120 izlagača, uz domaće, imamo i goste iz Srbije, BiH i Slovenije – uvodno najavljuje direktorica Vuković.

HGK-Županijska komora Osijek, kao dugogodišnji partner, “rezervirala” je izložbeni prostor od 52 četvorna metra.

– Realni sektor ne zanima izgled sajma nego pravi posao, a kako se mnogi ovdje vraćaju, jasno je kako su prepoznali vrijednost izlaganja u Osijeku – ističe Katarina Pekanov, direktorica Županijske komore Osijek. Kao i uvijek prije, znatan doprinos izlaganju kroz podizanje kulture u prometu dat će svojim nastupom i Odjel prevencije Policijske uprave osječko-baranjske. Najavljena je mogućnost da se kao izložak pojavi i policijsko vozilo – presretač.

Najviše uzbuđenja ponudit će Prvi sajam knjiga Knjigos. Najavljen je dolazak ukupno 22 izlagača, očekuje se ponuda oko 50 tisuća naslova, dobar dio njih po popularnim cijenama. Planira se i predstavljane pojedinih autora, primjerice svoj uradak na Osječkom sajmu predstavit će glazbenica Anđa Marić.

Sajam se otvara u petak u 11 sati, u iduća dva dana otvoren je od 10 do 19 sati.

Glas Slavonije/D.Kuštro

21/05/2014

POLITIKA PRIVATNOSTI

© Sva prava pridržana - Osječki sajam - 2020